In Amersfoort komt zo goed als zeker een markthal, naar Rotterdams voorbeeld. De markthal moet Het Lokaal gaan heten en komt in het voormalige pand van poppodium De Kelder, schrijft RTV Utrecht.
Door crowdfunding hebben de initiatiefnemers voor de hal 150.000 euro bij elkaar gesprokkeld. In de hal moet plek komen om te eten, een versmarkt en er wordt volgens de regionale omroep gesproken over een koffiebranderij en een bierbrouwerij.
Alle producten in de markthal moeten uit de regio komen en betaalbaar zijn, zeggen de initiators. ‘Het moet niet elitair zijn met alleen maar dure producten’, zegt initiatiefnemer Rinke van ‘t Holt. ‘Ambachtelijke producten mogen gewoon kosten wat het kost, maar je bent niet het dubbele kwijt in vergelijking met de supermarkt.’
Volgende week spreekt de gemeenteraad in Amersfoort over het plan, omdat het bestemmingsplan nog aangepast moet worden. Met Kerstmis moet de markthal open zijn.